top of page
IMG_0329.jpg

O společnosti

Společnost má více jak 70letou tradici ve výrobě a vývoji strojů a zařízení pro prvotní zpracování dřevní hmoty.

 

Je dodavatelem jednotlivých strojů i komplexních automatizovaných pilařských linek. V současnosti akciová společnost svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oboru dodávek strojů a zařízení pro prvotní zpracování dřevní hmoty. Jejich součástí jsou konzultační, poradenská, projektová a konstrukční činnost, široký výrobní sortiment ucelených technologických uzlů a následný servis dodaných strojů a zařízení. Hlavní výrobní program tvoří dodávky manipulačních skladů kulatiny a výřezů, pilařských linek s rámovými pilami, pásovými pilami nebo s agregátní technologií, třídící stanice řeziva, zařízení pro odsun a třídění dřevního odpadu, dodávky hlavních strojů (omítací a rozmítací pily, podstolní zkracovací pily apod.) a dodávky dopravníkových systémů v různých konfiguracích podle účelu použití.

 

Akciová společnost se v posledních desetiletích významným způsobem podílela na výstavbě převážné části největších dřevozpracujících kapacit vybudovaných v České republice. Řadu pilařských linek postavila také v zahraničí, zejména ve Slovenské republice a v SRN, ale také v Polsku, na Ukrajině, v Maďarsku, ve Francii, Švýcarsku apod.

Historie

Akciová společnost Dřevostroj, a.s. je firmou s dlouholetou tradicí. Její historie se datuje od roku 1951, kdy došlo k začlenění provozu na opravu zemědělských strojů zestátněné firmy Bublík ve Čkyni do národního podniku
Šumavské pily se sídlem v Písku. V letech 1955 až 1981 měl provoz statut strojně opravárenského závodu a byl součástí Jihočeských dřevařských závodů n.p. České Budějovice.


Významným předělem v historii společnosti byl rok 1982, kdy byl založen Dřevostroj Čkyně, národní podnik, který byl později transformován na státní podnik. V rámci procesu privatizace byl v roce 1992 státní podnik přeměněn na akciovou společnost. Ke stabilizaci vlastnických práv došlo v roce 1997, kdy se majoritním vlastníkem akcií stala Lesní společnost Ledeč nad Sázavou, a.s.

 

Podnik se v prvních letech existence zabýval zejména generálními opravami parních strojů a rámových pil. Od počátku 60-tých let minulého století se vedle běžných oprav pilařských linek stále více orientoval na modernizaci pilařských provozů. Nejdříve se jednalo o dodávky samostatných strojů, později o ucelené dodávky strojně technologických linek včetně ovládací elektroinstalace a později i elektroniky. Až do 90-tých let významnou součást výrobního programu tvořila také výroba a generální opravy vysokozdvižných vozíků.

bottom of page