CZ | DE | EN

DŘEVOSTROJ ČKYNĚ, a.s.

O společnosti /

Současnost

Vyberte kategorii:
V současnosti akciová společnost svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oboru dodávek strojů a zařízení pro prvotní zpracování dřevní hmoty. Jejich součástí jsou konzultační, poradenská, projektová a konstrukční činnost, široký výrobní sortiment ucelených technologických uzlů a následný servis dodaných strojů a zařízení. Hlavní výrobní program tvoří dodávky manipulačních skladů kulatiny a výřezů, pilařských linek s rámovými pilami, pásovými pilami nebo s agregátní technologií, třídící stanice řeziva, zařízení pro odsun a třídění dřevního odpadu, dodávky hlavních strojů (omítací a rozmítací pily, podstolní zkracovací pily apod.) a dodávky dopravníkových systémů v různých konfiguracích podle účelu použití.

Akciová společnost se v posledních desetiletích významným způsobem podílela na výstavbě převážně části největších dřevozpracujících kapacit vybudovaných v ČR. Řadu pilařských linek postavil také v zahraničí, zejména ve Slovenské republice a v SRN, ale také v Polsku, na Ukrajině, v Maďarsku, ve Francii, Švýcarsku apod.

Akciová společnost se také zaměřuje na výrobu ocelových konstrukcí a svařovaných dílů, např. konstrukcí hal, mostů, schodišť, lávek, svařovaných dílů pro stavební a zemní stroje apod. Způsobilost k výrobě a montáži ocelových konstrukcí prokazuje Velký svářečský průkaz, vystavený podle ČSN 73 2601.

Akciová společnost představuje moderní strojírenský závod, který disponuje prostornými výrobními halami s mostovými jeřáby, výkonnou technologií na zpracování hutního materiálu, např. CNC pálicím automatem na tvarové pálení plechů, strojním vybavením pro kompletní obrábění včetně vodorovné vyvrtávačky WHQ 105 CNC a moderními svářecími agregáty. Povrchová úprava je prováděna tryskáním a lakováním na pracovišti tryskání, nově vybudovaném před několika lety, a v prostorných objektech rekonstruované lakovny. Podnik má také vlastní projekční a konstrukční oddělení s několika pracovišti s CAD programy a s dalším moderním technickým zázemím.