CZ | DE | EN

DŘEVOSTROJ ČKYNĚ, a.s.

O společnosti /

Historie

Vyberte kategorii:
Akciová společnost Dřevostroj Čkyně, a.s. je firmou s dlouholetou tradicí. Její historie se datuje od roku 1951, kdy došlo k začlenění provozu na opravu zemědělských strojů zestátněné firmy Bublík ve Čkyni do národního podniku Šumavské pily se sídlem v Písku. V letech 1955 až 1981 měl provoz statut strojně opravárenského závodu a byl součástí Jihočeských dřevařských závodů n.p. České Budějovice.

Významným předělem v historii společnosti byl rok 1982, kdy byl založen Dřevostroj Čkyně, národní podnik, který byl později transformován na státní podnik. V rámci procesu privatizace byl v roce 1992 státní podnik přeměněn na akciovou společnost. Ke stabilizaci vlastnických práv došlo v roce 1997, kdy se majoritním vlastníkem akcií stala Lesní společnost Ledeč nad Sázavou, a.s.

Podnik se v prvních letech existence zabýval zejména generálními opravami parních strojů a rámových pil. Od počátku 60-tých let minulého století se vedle běžných oprav pilařských linek stále více orientoval na modernizaci pilařských provozů. Nejdříve se jednalo o dodávky samostatných strojů, později o ucelené dodávky strojně technologických linek včetně ovládací elektroinstalace a později i elektroniky. Až do 90-tých let významnou součást výrobního programu tvořila také výroba a generální opravy vysokozdvižných vozíků.


Galerie