CZ | DE | EN

DŘEVOSTROJ ČKYNĚ, a.s.

Dřevařské technologie /

Výroba řeziva /

Pilnice s pásovou pilou

Vyberte kategorii:
Pilnice s kmenovou pásovou pilou slouží ke zpracování odkorněných i neodkorněných výřezů o max průměru 110 cm a délek obvykle 2 – 6 m, technologii však lze přizpůsobit i pro řezání výřezů délky od 1 m až do 12 m. V závislosti na použité technologii, vstupní surovině a skladbě vyráběného řeziva se roční směnový výkon pilnice s kmenovou pásovou pilou pohybuje v rozsahu 10 – 30 tisíc m3 pořezané hmoty.

Vlastní linky jsou vždy konfigurovány podle požadavků zákazníka a mohou být vybaveny celou řadou technologických uzlů. Výřezy jsou za pomoci čelního nakladače naváženy na příčný řetězový zásobní dopravník. V jednodušších případech jsou z něj výřezy dávkovány přímo na upínací vozík pásové pily.

U výkonnějších technologií na příčný zásobní dopravník navazuje elevátor, dávkovač a podélný řetězový dopravník. Separace zásoby na jednotlivé výřezy a následná doprava výřezu k pásové pile v tomto případě probíhá zcela automaticky. Výřez je následně nadávkován na upínací vozík a postupně rozřezán na řezivo nebo polotovary, které jsou dále zpracovávány na následujících technologických uzlech. Vzniklé prizmy mohou být rozmítány na kotoučové rozmítací pile, boční řezivo je vykráceno a omítnuto, odřezky a další kusový odpad je zpracován na štěpku, která dále může být tříděna pro papírenská zpracování.

Piliny jsou odsávány nebo mechanicky odstraňovány systémem vibračních, pásových nebo vyhrnovacích dopravníků.


Galeriezásobní skládka výřezů
zásobní skládka výřezů
pásová pila
pásová pila
odsun řeziva od pásové pily
odsun řeziva od pásové pily
kombinovaná omítací - rozmítací pila
kombinovaná omítací - rozmítací pila
rozmítání
rozmítání
vykracování a omítání bočního řeziva
vykracování a omítání bočního řeziva
třídění středového řeziva
třídění středového řeziva
třídění bočního řeziva
třídění bočního řeziva


Dokumenty ke staženíPDF Dokument PDF (Schéma 1 pilnice s pásovou pilou) ke stažení zdePDF Dokument PDF (Schéma 2 pilnice s pásovou pilou) ke stažení zde
*stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte ”uložit cíl jako”

VideoAVI Video AVI (Pilnice 1 s pásovou pilou) ke stažení zdeAVI Video AVI (Pilnice 2 s pásovou pilou) ke stažení zde
*stiskněte pravé tlačítko myši a zvolte ”uložit cíl jako”